prof. dr hab. Roman Lechowski
Specjalista chorób psów i kotów, kierownik Zakładu Chorób Wewnętrznych Małych Zwierząt SGGW w Warszawie, redaktor naczelny Weterynarii po Dyplomie. Specjalizuje się w chorobach wewnętrznych psów i kotów, a w szczególności endokrynologii, gastroenterologii, chorobach metabolicznych oraz chorobach układu wydalniczego. Ma 40 letnie doświadczenie kliniczne i dydaktyczne. Jest autorem lub współautorem ponad 150 prac naukowych, popularnonaukowych, przeglądowych z zakresu chorób wewnętrznych, 4 podręczników, redaktorem tłumaczeń podręczników z zakresu chorób psów i kotów, wykładowcą na licznych sympozjach, szkoleniach, studiach specjalizacyjnych z zakresu chorób psów i kotów i konferencjach.
dr hab. Jarosław Popiel, prof. nadzw.
Ukończył wydział Medycyny Weterynaryjnej, Akademii Rolniczej (obecnie Uniwersytet Przyrodniczy) we Wrocławiu w 1990 roku i rozpoczął pracę w Katedrze Chorób Wewnętrznych z Kliniką Koni, Psów i Kotów. W roku 1998 uzyskał tytuł doktora nauk weterynaryjnych z zakresu chorób wewnętrznych, natomiast w 2001 roku tytuł specjalisty chorób psów i kotów. W 2011 roku uzyskał tytuł doktora habilitowanego nauk weterynaryjnych.
Od 2013 roku pracuje na stanowisku profesora nadzwyczajnego. Dr hab. J. Popiel prowadzi zajęcia z diagnostyki weterynaryjnej, immunologii klinicznej oraz chorób wewnętrznych. Stworzył przedmiot fakultatywny „Dermatologia zwierząt”, który prowadzi od 10 lat.
Jest wykładowcą zagadnień dermatologicznych na studiach podyplomowych z zakresu chorób psów i kotów oraz chirurgii weterynaryjnej. Jest opiekunem pracowni endokrynologicznej i dermatologicznej w Katedrze Chorób Wewnętrznych z Kliniką Koni, Psów i Kotów, gdzie konsultuje przypadki dermatologiczne i endokrynologiczne.
Członek PSLWMZ, PTNW oraz European Society of Veterinary Dermatology (ESVD). Autor ponad stu publikacji naukowych i współredaktor naukowy książek: “Kliniczna endokrynologia psów i kotów”, „5 minut konsultacji weterynaryjnej – psy i koty” „Praktyka Kliniczna Psy”, jak również redaktor naukowy pierwszego i drugiego polskiego wydania „Dermatologii małych zwierząt. Kolorowy atlas i przewodnik terapeutyczny”.
dr n. wet. Agnieszka Kurosad
Były pracownik Katedry Chorób Wewnętrznych i wykładowca akademicki przedmiotów: Dietetyka kliniczna psów i kotów oraz Żywienie psów i kotów na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej UPWr. Aktualnie pracuje w dziale badawczo-rozwojowym firmy Vet Planet sp. z o.o., prowadzi Akademię Vet Expert (webinary) oraz jest redaktorem naczelnym czasopisma dla lekarzy weterynarii Veterinary Life. Aktywnie prowadzi konsultacje pacjentów dietetycznych. Jest autorką licznych publikacji z zakresu dietetyki klinicznej psów i kotów oraz współautorką 4 pozycji książkowych. Prywatnie posiada kilka przygarniętych, niestety chorych kotów, z których każdy ma fantastyczny charakter.
lek. wet. Jacek Garncarz
Absolwent Wydziału Weterynarii warszawskiej SGGW z 1991r.
W latach 1990-1997 asystent w Katedrze Chirurgii Małych Zwierząt w/w wydział. W latach 1996-1997 odbył staż z zakresu okulistyki weterynaryjnej w Royal Veterinary College University of London.W 1998 założył Okulistyczną Przychodnię Weterynaryjną w Warszawie, która działa po dzień dzisiejszy.
Wykładowca okulistyki weterynaryjnej na wydziałach weterynarii w Warszawie i Poznaniu oraz na Studiach Podyplomowych, a także na wielu kongresach, sympozjach, zjazdach, warsztatach…
Autor ponad 100 publikacji z zakresu okulistyki weterynaryjnej w różnych czasopismach branżowych. Redaktor naukowy polskiego wydania książki „Okulistyka weterynaryjna Slattera”.
W 2014r po zdaniu egzaminów specjalizacyjnych na ESE ECVO (Eye Scheme Examiner ECVO) został pierwszym lekarzem z Polski wpisanym na listę panelistów ECVO (European College of Veterinary Ophthalmologists). Od 2015r jest też członkiem komisji ds. chorób genetycznych oczu ECVO (HED Committee ECVO).
dr hab. Marcin Wrzosek prof. UPWr, dipl. ECVN
Europejski specjalista z zakresu neurologii i neurochirurgii weterynaryjnej, specjalista chorób psów i kotów, krajowy konsultant w dziedzinie neurologia i neurochirurgia psów i kotów.
Absolwent roku 2002 Akademii Rolniczej we Wrocławiu. W 2009 obronił pracę doktorską nt. „Zastosowanie elektroencefalografii w diagnostyce chorób OUN u kotów”. Po ukończeniu szkolenia jako rezydent z zakresu neurologii oraz neurochirurgii w Tierspital Bern w Szwajcarii w 2011 i zdaniu egzaminu European Board of Veterinary Specialisation (EBVS®) uzyskał tytuł Certified Diplomate w European College of Veterinary Neurology. W 2017 uzyskał habilitację z zakresu wykorzystania elektroencefalografii w chorobach OUN psów. Promotor 6 prac doktorskich w dziedzinie neurologii weterynaryjnej.
W trakcie swojej kariery ukończył staże z zakresu neurologii klinicznej i neurochirurgii w Raleigh, Davis, Stanford (USA), Helsinkach (Finlandia), Hanowerze (Niemcy), Mediolanie i Bolonii (Włochy). Od 2015 roku przewodniczący sekcji neurologicznej Polskiego Towarzystwa Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt.
Od 2022 sekretarz zarządu Europejskiego Stowarzyszenia Neurologii Weterynaryjnej (ESVN). Od 2023 Krajowy Konsultant w dziedzinie „Neurologia i Neurochirurgia Psów i Kotów”. Członek niemieckojęzycznej organizacji neurologów weterynaryjnych Tierneurologen. Wykładowca European School for Advanced Veterinary Studies (ESAVS), a także warsztatów z zakresu neurochirurgii weterynaryjnej Fundacji Aeskulap Akademia oraz wielu kursów specjalizacyjnych z zakresu chorób psów i kotów Weterynaryjnego Centrum Kształcenia Podyplomowego.
W roku 2022 otworzył pierwszy w kraju program szkoleniowy dla rezydenta ECVN.
Obecnie pracuje na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, na stanowisku profesora uczelni prowadząc wykłady oraz zajęcia dla studentów. Jest właścicielem Specjalistycznej Przychodni Weterynaryjnej NeuroTeam we Wrocławiu prowadząc konsultacje z zakresu neurologii klinicznej oraz realizując specjalistyczne zabiegi neurochirurgiczne oraz współwłaścicielem firmy VetImaging oferującej zaawansowane badania obrazowe tomografii komputerowej zwierząt wraz z obsługą interpretacji radiologicznej w formie teleradiologii.
Autor licznych publikacji, wykładów, rozdziałów książek oraz szkoleń z zakresu neurologii, neuroradiologii oraz neurochirurgii weterynaryjnej.
dr n. wet. Ewa Kaczmar
Lekarz praktyk, specjalista chorób psów i kotów, dydaktyk, pasjonat swojej pracy. Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej UWM w Olsztynie, gdzie obroniła stopień naukowy doktora i kontynuuje pracę jako adiunkt w Katedrze Diagnostyki Klinicznej. Wykonuje badania i zabiegi z zakresu endoskopii weterynaryjnej, a diagnostyka chorób jamy nosowej psów i kotów stała się tematem jej rozprawy doktorskiej.
Doświadczenie i umiejętności zdobywa uczestnicząc w bieżącej działalności klinicznej Wydziału i Katedry, w zajęciach studiów specjalizacyjnych ESAVS-European School for Advanced Veterinary Studies oraz międzynarodowych konferencjach, kursach i stażach naukowych. Członek ESCG- The European Society of Comparative Gastroenterology. Współpracuje z wieloma lecznicami dla zwierząt w zakresie badań endoskopowych oraz szkoleń w całym kraju. Autorka i współautorka publikacji naukowych z zakresu otorynolaryngologii, gastroenterologii, endochirurgii i endourologii weterynaryjnej.
lek. wet. Ewa Zwierzyńska
Absolwentka warszawskiego SGGW z 2000 r. Od początku kariery zawodowej zafascynowana szeroko pojętą interną, endokrynologią oraz gastroenterologią – takie połączenie pozwala na objęcie pacjentów kompleksową opieką. Od 4 lat wykładowca wielu szkoleń i webinarów dla lekarzy weterynarii, na których uczy jak zrozumieć układ dokrewny. Członek indywidualny ESVE i ISFM. Prywatnie właścicielka 2 adoptowanych psów, 2 kotów z odzysku, wielbicielka kryminałów i literatury popularno-naukowej.